Sensata-Airpax LELK11-70003-20-V
Part No.:
LELK11-70003-20-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LELK11-70003-20-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Breaker Type:
Current Rating (Amps):
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Number of Poles:
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order LELK11-70003-20-V on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LELK11-70003-20-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LELK11-70003-20-V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series LEL LEL LEL LEL LEL
Packaging Bulk Bulk Bulk Tray Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 90A 20A - 50A 50A
Voltage Rating - AC - - - 240 V -
Voltage Rating - DC - - - 80 V -