Sensata-Airpax LELB1-1-51-10.0-A1-01-V
Part No.:
LELB1-1-51-10.0-A1-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LELB1-1-51-10.0-A1-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR, HYD MAG, 1 POLE, 80VDC
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
LEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V