Sensata-Airpax IUGN6-1-52-14.0
Part No.:
IUGN6-1-52-14.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IUGN6-1-52-14.0.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
14A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V