XP Power ISU0224D15-TR
Part No.:
ISU0224D15-TR
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ISU0224D15-TR.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Series:
ISU02 (2W)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
67mA, 67mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency:
81%
Approval Agency:
CE, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order ISU0224D15-TR on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ISU0224D15-TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ISU0224D15-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISU0224D15-TR.
Image ISU0224D15 ISU0224D15-TR
Part Number ISU0224D15 ISU0224D15-TR
Manufacturer XP Power XP Power
Series ISU02 (2W) ISU02 (2W)
Package/Case 14-SMD Module, 7 Leads 14-SMD Module, 7 Leads
Packaging Tube Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2
Voltage - Input (Min) 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 2 -15V -15V
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 67mA, 67mA 67mA, 67mA
Power (Watts) 2 W 2 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, SCP Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) -40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency 81% 81%