XP Power ISU0224D15
Part No.:
ISU0224D15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
14-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ISU0224D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Manufacturer:
XP Power
Series:
ISU02 (2W)
Package/Case:
14-SMD Module, 7 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
67mA, 67mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency:
81%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order ISU0224D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ISU0224D15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ISU0224D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISU0224D15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ISU0224D15 pin diagram, ISU0224D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ISU0224D15 ISU0224D15-TR
Part Number ISU0224D15 ISU0224D15-TR
Manufacturer XP Power XP Power
Series ISU02 (2W) ISU02 (2W)
Package/Case 14-SMD Module, 7 Leads 14-SMD Module, 7 Leads
Packaging Tube Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2
Voltage - Input (Min) 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 2 -15V -15V
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 67mA, 67mA 67mA, 67mA
Power (Watts) 2 W 2 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, SCP Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) -40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency 81% 81%