XP Power ISU0205S12-TR
Part No.:
ISU0205S12-TR
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ISU0205S12-TR.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 2W
Series:
ISU02 (2W)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
167mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency:
80%
Standard Number:
1. How to order ISU0205S12-TR on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ISU0205S12-TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ISU0205S12-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISU0205S12-TR.
Image ISU0205S12 ISU0205S12-TR
Part Number ISU0205S12 ISU0205S12-TR
Manufacturer XP Power XP Power
Series ISU02 (2W) ISU02 (2W)
Package/Case 14-SMD Module, 7 Leads 14-SMD Module, 7 Leads
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 4.5V 4.5V
Voltage - Input (Max) 12V 12V
Voltage - Output 1 12V 12V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 167mA 167mA
Power (Watts) 2 W 2 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, SCP Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) -40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency 80% 80%