XP Power ISU0205S12
Part No.:
ISU0205S12
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
14-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ISU0205S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 2W
Manufacturer:
XP Power
Series:
ISU02 (2W)
Package/Case:
14-SMD Module, 7 Leads
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
167mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency:
80%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order ISU0205S12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ISU0205S12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ISU0205S12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISU0205S12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ISU0205S12 pin diagram, ISU0205S12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ISU0205S12 ISU0205S12-TR
Part Number ISU0205S12 ISU0205S12-TR
Manufacturer XP Power XP Power
Series ISU02 (2W) ISU02 (2W)
Package/Case 14-SMD Module, 7 Leads 14-SMD Module, 7 Leads
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 4.5V 4.5V
Voltage - Input (Max) 12V 12V
Voltage - Output 1 12V 12V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 167mA 167mA
Power (Watts) 2 W 2 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, SCP Remote On/Off, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) -40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency 80% 80%