Sensata-Airpax IELH11-1-51-16.0-01
Part No.:
IELH11-1-51-16.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IELH11-1-51-16.0-01.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V