Sensata-Airpax IEG666-1-63-7.50-01-V
Part No.:
IEG666-1-63-7.50-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IEG666-1-63-7.50-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V