Sensata-Airpax IDLBXK1-1-72-10.0-GK-N6
Part No.:
IDLBXK1-1-72-10.0-GK-N6
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IDLBXK1-1-72-10.0-GK-N6.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IDL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V