Sensata-Airpax ICLR1-1-52F-30.0-BH-00-C
Part No.:
ICLR1-1-52F-30.0-BH-00-C
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ICLR1-1-52F-30.0-BH-00-C.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
ICL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
110 V