Sensata-Airpax IALHK11-0-SW-70.0-A-01
Part No.:
IALHK11-0-SW-70.0-A-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IALHK11-0-SW-70.0-A-01.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
70A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V