TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. HCI2012F-4N7J
Part No.:
HCI2012F-4N7J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCI2012F-4N7J.pdf
Description:
IND 4.7NH 0.2OHM 300MA
Inductance:
4.7 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)