TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. HCI2012F-47NJ
Part No.:
HCI2012F-47NJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCI2012F-47NJ.pdf
Description:
IND 47NH 0.7OHM 300MA
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Q @ Freq:
18 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)