TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. HCI1608F-33NJ-M
Part No.:
HCI1608F-33NJ-M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCI1608F-33NJ-M.pdf
Description:
IND 33NH 0.55OHM 300MA
Series:
HCI1608F
Type:
Multilayer
Material - Core:
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
550mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)