TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. HCI1608F-1N0S-M
Part No.:
HCI1608F-1N0S-M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCI1608F-1N0S-M.pdf
Description:
IND 1NH 0.05OHM 300MA
Series:
HCI1608F-M
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)