Max Echo HBLS1005-1N5S_M
Part No.:
HBLS1005-1N5S_M
Manufacturer:
Max Echo
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBLS1005-1N5S_M.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 300MA 100MOHM SM
Manufacturer:
Max Echo
Series:
HBLS
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order HBLS1005-1N5S_M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HBLS1005-1N5S_M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HBLS1005-1N5S_M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HBLS1005-2N0S_M HBLS1005-6N8J_M HBLS1005-3N9S_M HBLS1005-1N8S_M HBLS1005-R18J_M
Part Number HBLS1005-2N0S_M HBLS1005-6N8J_M HBLS1005-3N9S_M HBLS1005-1N8S_M HBLS1005-R18J_M
Manufacturer Max Echo Max Echo Max Echo Max Echo Max Echo
Series HBLS HBLS HBLS HBLS HBLS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material - Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 2 nH 6.8 nH 3.9 nH 1.8 nH 180 nH
Tolerance ±0.3nH ±5% ±0.3nH ±0.3nH ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 150 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max 290mOhm Max 190mOhm Max 100mOhm Max 3.38Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz 4.2GHz 6GHz 6GHz 500MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)