Carling Technologies GA2-B0-16-480-11-MC
Part No.:
GA2-B0-16-480-11-MC
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
8A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V