EPSON FA-238 50.0000MK50X-W5
Part No.:
FA-238 50.0000MK50X-W5
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.FA-238 50.0000MK50X-W5.pdf
Description:
FA-238 50.0000MK50X-W5: XTL MHZ
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA-238
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)