Signal Transformer F1D1-060603W-R47M
Part No.:
F1D1-060603W-R47M
Manufacturer:
Signal Transformer
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.F1D1-060603W-R47M.pdf
Description:
FIXED IND 0.47UH 18A 3.5 MOHM
Manufacturer:
Signal Transformer
Series:
F1D1-0603
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
18 A
Current - Saturation (Isat):
20A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4.1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)