E-T-A ESS30-S003-DC24V-6A
Part No.:
ESS30-S003-DC24V-6A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ESS30-S003-DC24V-6A.pdf
Description:
CIR BRKR SS 6A 24VDC PUSHBUTTON
Manufacturer:
E-T-A
Series:
ESS30-S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Holder
Breaker Type:
Solid State
Current Rating (Amps):
6A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
30 V