Cincon Electronics Co. LTD EC4BU-12S15
Part No.:
EC4BU-12S15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EC4BU-12S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Series:
EC4BU (10W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
666mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
87%