Crystek Corporation CPRO33-156.250
Part No.:
CPRO33-156.250
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
Module Adapter, SMA M to F
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CPRO33-156.250.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ HCMOS
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CPRO
Package/Case:
Module Adapter, SMA M to F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)