Delta Electronics/Cyntec CMLB135T-4R7MS
Part No.:
CMLB135T-4R7MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CMLB135T-4R7MS.pdf
Description:
IND SMD 4.7UH MOLDING CHOKE
Shipping
Inventory:480
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLB135T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11.5 A
Current - Saturation (Isat):
14.5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
10.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)