Amphenol PCTEL CBL-54-50CM-N1-Z3
Part No.:
CBL-54-50CM-N1-Z3
Manufacturer:
Amphenol PCTEL
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CBL-54-50CM-N1-Z3.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO MMCX
Manufacturer:
Amphenol PCTEL
Series:
CBL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
N-Type to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms