Carling Technologies CB2-B0-10-610-221-C
Part No.:
CB2-B0-10-610-221-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CB2-B0-10-610-221-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
125 V