Lighthorse Technologies, Inc CB1.13-IPXLK-MCMGT-10IN
Part No.:
CB1.13-IPXLK-MCMGT-10IN
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CB1.13-IPXLK-MCMGT-10IN.pdf
Description:
COAX CBL MHF1 LK TO MMCX
Shipping
Inventory:200
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Series:
MHF® I LK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
I-PEX MHF1 LK to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
I-PEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
10.000" (254.00mm)
Cable Type:
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Locking
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C