L-com CA-MPNMCN19
Part No.:
CA-MPNMCN19
Manufacturer:
L-com
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
COAX CBL N-TYPE TO MCX
Manufacturer:
L-com
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
N-Type to MCX
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
MCX Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.000" (482.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms