Adam Tech CA-#DKCA1-152L5-EPR-HSBL-6
Part No.:
CA-#DKCA1-152L5-EPR-HSBL-6
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
COAX CBL MMCX TO CABLE
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
MMCX to Cable
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Cable (Round)
2nd Contact Gender:
2nd Connector Mounting Type:
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
5.984" (152.00mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms