GradConn CABLE 184 RF-150-F1-2
Part No.:
CABLE 184 RF-150-F1-2
Manufacturer:
GradConn
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
CABLE ASSEMBLY HIROSE U.FL TO SM
Manufacturer:
GradConn
Series:
Nautilus
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
U.FL (UMCC) to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
5.906" (150.00mm)
Cable Type:
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Gray
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C