GradConn CABLE 161 RF-150-F1-1
Part No.:
CABLE 161 RF-150-F1-1
Manufacturer:
GradConn
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
CABLE ASSEMBLY I-PEX MHF I TO SM
Manufacturer:
GradConn
Series:
Nautilus
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
I-PEX MHF1 to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
5.906" (150.00mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Brown
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C