GradConn CAB526RF-0300-A-1-E
Part No.:
CAB526RF-0300-A-1-E
Description:
CABLE ASSEMBLY I-PEX MHF I LK PL
Style:
I-PEX MHF1 LK to SMA
1st Connector:
SMA Jack
2nd Connector:
I-PEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle
Length:
11.811" (300.00mm)
Cable Type:
1.37mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C