Carling Technologies CA2-B0-20-620-121-C
Part No.:
CA2-B0-20-620-121-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CA2-B0-20-620-121-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
150 V