Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-143-C3-R0
Part No.:
ATS-20D-143-C3-R0
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATS-20D-143-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412
Packaging:
Bulk
Length:
1.181" (30.00mm)
Width:
1.181" (30.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
7.52°C/W @ 100 LFM