Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-14-C2-R0
Part No.:
ATS-20B-14-C2-R0
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATS-20B-14-C2-R0.pdf
Description:
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766
Packaging:
Tray
Length:
1.969" (50.00mm)
Width:
1.969" (50.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
9.97°C/W @ 100 LFM