Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-155-C2-R0
Part No.:
ATS-20A-155-C2-R0
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATS-20A-155-C2-R0.pdf
Description:
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766
Packaging:
Tray
Length:
1.575" (40.00mm)
Width:
1.575" (40.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
5.37°C/W @ 100 LFM