Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-67-C2-R0
Part No.:
ATS-10B-67-C2-R0
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATS-10B-67-C2-R0.pdf
Description:
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Length:
1.772" (45.00mm)
Width:
1.772" (45.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
20.30°C/W @ 100 LFM