Abracon LLC ATL-1Z100512SR15KT
Part No.:
ATL-1Z100512SR15KT
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATL-1Z100512SR15KT.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 59A 0.125MOHM
Shipping
Inventory:250
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ATL-1Z100512S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
59A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.125mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)