Abracon LLC ATL-1Z090610SR12LT
Part No.:
ATL-1Z090610SR12LT
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATL-1Z090610SR12LT.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 75A 0.125MOHM
Shipping
Inventory:425
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ATL-1Z090610S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
79A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.125mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.366" L x 0.240" W (9.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.409" (10.40mm)