Abracon LLC AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW
Part No.:
AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AST3TQ53
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)