Abracon LLC ASPIAIG-Q1510-6R8M-T
Part No.:
ASPIAIG-Q1510-6R8M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ASPIAIG-Q1510-6R8M-T.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 26A 4.6MOHM SMD
Shipping
Inventory:130
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASPIAIG-Q1510
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Alloy Powder
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
26 A
Current - Saturation (Isat):
31A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.689" L x 0.650" W (17.50mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)