Carling Technologies AO1-B0-34-650-5N3-I
Part No.:
AO1-B0-34-650-5N3-I
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AO1-B0-34-650-5N3-I.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V