IDEC ALW39911D-G-12V
Part No.:
ALW39911D-G-12V
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ALW39911D-G-12V.pdf
Description:
TW 29MM MSHRM LED FV
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
Green
Illumination Type, Color:
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal):
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
1. How to order ALW39911D-G-12V on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ALW39911D-G-12V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ALW39911D-G-12V?
Image ALW39911D-G-12V ALW39911D-G-24V ALW39911D-A-24V ALW39911D-R-24V ALW39911D-W-24V
Part Number ALW39911D-G-12V ALW39911D-G-24V ALW39911D-A-24V ALW39911D-R-24V ALW39911D-W-24V
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V
Voltage Rating - DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC
Termination Style Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal
Features - - - - -
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C