Abracon LLC AISC-0402HP-33NJ-T
Part No.:
AISC-0402HP-33NJ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AISC-0402HP-33NJ-T.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 490MA 320MOHM SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AISC-0402HP
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
490 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)