Abracon LLC AIML-0805-2R7K-T
Part No.:
AIML-0805-2R7K-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AIML-0805-2R7K-T.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 30MA 0.75OHM SMD
Series:
AIML-0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
30 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm
Q @ Freq:
45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)