Abracon LLC AIMC-0201-3N3S-T
Part No.:
AIMC-0201-3N3S-T
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AIMC-0201-3N3S-T.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 200MA 400MOHM SM
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)