Carling Technologies AB2-F0-10-440-1C1-C
Part No.:
AB2-F0-10-440-1C1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AB2-F0-10-440-1C1-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER 4A
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Breaker Type:
Current Rating (Amps):
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Number of Poles:
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order AB2-F0-10-440-1C1-C on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AB2-F0-10-440-1C1-C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AB2-F0-10-440-1C1-C?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series A A A * A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount - Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay) Switch Only - Switch Only
Current Rating (Amps) 10A 30A 30A - 30A
Voltage Rating - AC 277 V 277 V 277 V - 277 V
Voltage Rating - DC - - 80 V - 80 V