Carling Technologies AA2-B0-34-650-5D1-I
Part No.:
AA2-B0-34-650-5D1-I
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AA2-B0-34-650-5D1-I.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V