Everlight Electronics Co Ltd 95-21UYC/S530-A2/S12/TR9
Part No.:
95-21UYC/S530-A2/S12/TR9
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Description:
LED
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Millicandela Rating:
Lens Style:
Lens Size:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - Test:
Viewing Angle:
Mounting Type:
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1. How to order 95-21UYC/S530-A2/S12/TR9 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 95-21UYC/S530-A2/S12/TR9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 95-21UYC/S530-A2/S12/TR9?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 2-SMD, Gull Wing 2-SMD, Z-Bend 2-SMD, Yoke Bend 2-SMD, Z-Bend 2-SMD, Yoke Bend
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Obsolete Active
Color Red Blue Green-Yellow Blue Yellow-Green
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
Lens Color Red Colorless Colorless Colorless Colorless
Lens Transparency Diffused Clear Clear Clear Clear
Millicandela Rating 100mcd 600mcd 12mcd 500mcd 330mcd
Lens Size 1.90mm Dia 1.90mm Dia 1.90mm Dia 1.90mm Dia 1.90mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V 3.5V 2V 3.3V 2V
Current - Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
Viewing Angle 35° 25° 25° 25° 25°
Mounting Type Surface Mount Surface Mount, Bottom Entry Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength - Dominant 631nm 470nm 573nm 470nm 573nm
Wavelength - Peak 639nm 468nm 575nm 468nm 575nm
Features - - - - -
Grade - - - - -
Qualification - - - - -
Supplier Device Package Gull Wing Z-Bend Yoke Lead Z-Bend Yoke Lead
Size / Dimension 2.50mm L x 2.00mm W 2.10mm L x 2.00mm W 2.10mm L x 2.00mm W 2.10mm L x 2.00mm W 2.10mm L x 2.00mm W