E-T-A 8340-T110-K1M1-ALH0-50A
Part No.:
8340-T110-K1M1-ALH0-50A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.8340-T110-K1M1-ALH0-50A.pdf
Description:
CIR BRK MAG-HYD 50A 240VAC/80VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8340-T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V